Zegarek z telefonem – cena smartwatch dz09. Krótka historia smartwatch’y

Idea stworzenia inteligentnego zegarka przyświeca projektantom dużo dłużej niż mogłoby się nam to wydawać. Pierwsze pomysły zawarte były już w komiksie wydanym w 1946 roku, gdzie fikcyjna postać detektywa Dick’a Tracey’ego posługiwała się zegarkiem wyposażonym w radio. W późniejszych latach, mógł on już wykonywać przezeń rozmowy.

zegarek z telefonem cena

Takich urządzeń używali również kreskówkowi Jetsonowie, Flinstonowie, a w kreacjach filmowych pojawiły się w Star Treku, oraz w filmie o Bondzie – “żyj i pozwól umrzeć”. Jednak schodząc bardziej na ziemię, pierwszym zegarkiem który umożliwiał coś więcej niż wyświetlanie godziny był, Hamilton Pulsar Calculator Watch, wypuszczony w 1975 roku.

smartwatch dz09

Po kilkunastu latach prób i wdrażania nowych technologii w 2001 roku firma IBM wypuściła na rynek zegarek z monochromatycznym wyświetlaczem, akcelerometrem, Bluetooth’em i pamięcią operacyjną 8 MB. Można powiedzieć, że był to moment przełomowy dla obecnych modeli oferujących zegarek z telefonem cena na dzień dzisiejszy nie jest tak wysoka jak dniu premier historycznych poprzedników. Smartwatch dz09 to produkt, który możemy dostać w cenie do 100 zł.

 

Author: kraftmedia.pl