Najlepsze auta na elektryczne przyszłość: Ranking i porównanie modeli

Elektryczna rewolucja w motoryzacji jest faktem. Coraz więcej firm motoryzacyjnych inwestuje w produkcję aut z napędem elektrycznym. Rynek oferuje już sporo modeli, ale które z nich są warte uwagi? W poniższym artykule przedstawiamy ranking najbardziej wartościowych i funkcjonalnych aut na elektryczną przyszłość.

 1. Tesla Model S – król wśród elektryków
  Tesla Model S jest jednym z najbardziej rewolucyjnych aut elektrycznych na rynku. To samochód, który zrewolucjonizował w pozytywny sposób rynek motoryzacyjny. Jest wyjątkowo szybki, przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 2,5 sekundy! Przez wielu ekspertów uznawany jest za najlepszy elektryk na rynku pod względem designu, wyglądu oraz osiągów. Model S oferuje też naprawdę długą (do 610 km) autonomię.

 2. Nissan Leaf – czysty i przyjazny dla środowiska
  Nissan Leaf to jeden z najlepszych elektryków w kategorii relacja jakości do ceny. Jest to auta dla osób, które szukają czystego i przyjaznego dla środowiska samochodu, ale nie chcą wydawać zbyt wiele na ten cel. Samochód wyposażony jest w baterię o pojemności 40 kWh, a co za tym idzie, podejmuje się spacerów do 240 kilometrów na jednym ładowaniu. Oferuje niskie koszty eksploatacji i niską cenę zakupu w stosunku do konkurencji.

 3. Audi e-tron – polskie szlify niemieckiego giganta
  Audi e-tron to propozycja dla fanów rynku europejskiego, którzy cenią sobie jakość i prestiż. Samochód został wyprodukowany w Polsce, a projektowanie odbywało się na terenie Niemiec. To SUV z napędem elektrycznym, który łączy w sobie wydajność i piękny design. Parametry samochodu to 360 km zasięgu na jednym ładowaniu i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,7 sekund.

 4. BMW i3 – oryginalne podejście niemieckiego producenta
  BMW zdecydowało się na oryginalne podejście w projektowaniu swojego pierwszego w pełni elektrycznego modelu. i3 jest odrębnym modelem z bardzo wyrazistym wyglądem, który może nie przypominać typowego auta, ale z pewnością wyróżnia się z tłumu. Samochód oferuje 150 km na jednym ładowaniu w podstawowej wersji, ale podczas ładowania samochodu w drodze do celu można zwiększyć zasięg o kolejne 100 km.

 5. Volkswagen ID.3 – elektromobilna gwiazda Europy
  ID.3 to najnowszy model Volkswagena i ich flagowa propozycja w segmencie popularnych aut z napędem elektrycznym. Samochód jest gotowy na dostawy od północnego lata 2021 roku. Standardowe modele oferują zasięg 420 km na jednym ładowaniu, a w przypadku wersji Pro S jest to już 540 km. Niemiecki producent chwali się szybkim ładowaniem, które pozwala na naładowanie 80% baterii w ciągu 30 minut.

Podsumowanie
To tylko kilka przykładów z mnóstwa samochodów, które zrewolucjonizują w pełni motoryzację na rynku pierwotnym. Rewolucja elektryczna to przyszłość motoryzacji, a wybór modelu zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Warto pamiętać, że każdy z prezentowanych powyżej samochodów posiada swoje unikatowe cechy charakterystyczne, dlatego warto zbadać kilka możliwości, zanim podejmiemy decyzję o tym, który model będzie najlepszy dla naszej sytuacji finansowej i idealnym planem podróży.

Author: kraftmedia.pl