Jak zabezpieczyć samochód przed gradobiciem: Skuteczne środki ochronne

Gradobicie może wyrządzić wiele szkód na naszym samochodzie. Od wgnieceń na karoserii po zniszczenie szyb. Niestety zjawisko to nie jest do końca przewidywalne, ale warto podjąć niektóre kroki aby zminimalizować jego wpływ na nasz pojazd. W tym artykule przedstawimy skuteczne środki ochronne, które pozwolą nam zabezpieczyć samochód przed gradobiciem.

 1. Okrycie samochodu pokrowcem
  Najprostszym sposobem na ochronę samochodu przed gradobiciem może być zakup specjalnego pokrowca, który można nałożyć na karoserię pojazdu. Pokrowce te są wykonane z materiałów odpornych na uderzenia gradów, co pozwala im skutecznie zabezpieczyć nasz samochód. Warto jednak pamiętać, że czasami grad mogą towarzyszyć wiatry, które są w stanie porwać pokrowiec z auta, co w efekcie nie spełni swojego zadania.

 2. Skorzystaj z parkingu z przesłoną
  Jeśli masz możliwość, parkuj swój pojazd w miejscu, które posiada przesłonę ochronną. Mogą to być parkingi podziemne, gdzie nasze auto jest całkowicie schowane przed warunkami atmosferycznymi czy też zadaszone parkingi, które zapewniają pewną ochronę przed gradem.

 3. Wykorzystaj maty antygradobowe
  Mata antygradobowa to także bardzo dobry sposób na ochronę samochodu przed gradem. Montowane są one na dachu, a ich zadaniem jest pochłanianie uderzeń gradów, dzięki czemu samochód pozostaje bezpieczny. Warto jednak pamiętać, że maty te są zwykle dość drogie i montaż ich wymaga pewnej wprawy, dlatego też nie jest to opcja dla każdego.

 4. Umieść samochód w garażu
  Jeśli masz dostęp do garażu, to najlepszą opcją na ochronę samochodu przed gradobiciem będzie jego umieszczenie w środku. Solidnie zamykające się drzwi garażowe są w stanie zapobiec uszkodzeniom auta przez grady. W żadnym wypadku nie należy parkować swojego pojazdu pod dużymi drzewami, gdyż ich gałęzie mogą zostać połamane przez grad i spaść na samochód, powodując poważne uszkodzenia.

 5. Właściwe ubezpieczenie samochodu
  Ostatnim, ale bardzo ważnym sposobem na zabezpieczenie swojego samochodu przed gradem jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. W przypadku wystąpienia szkody spowodowanej gradobiciem, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, dzięki czemu naprawa samochodu nie będzie dla nas dużym obciążeniem finansowym.

Podsumowanie
Gradobicie jest zjawiskiem, które może poważnie zaszkodzić naszemu samochodowi. Warto jednak pamiętać, że istnieją różne sposoby na zminimalizowanie wpływu gradobicia na nasz pojazd. Możemy zakupić specjalny pokrowiec, skorzystać z parkingu z przesłoną lub umieścić samochód w garażu. Innym sposobem jest wykorzystanie mat antygradobowych lub wykupienie dobrego ubezpieczenia, które w razie szkody spowodowanej gradobiciem, pozwoli nam na naprawę naszego pojazdu.

Author: kraftmedia.pl