Najlepsze samochody rodzinne z dużym bagażnikiem: Praktyczne rozwiązania dla podróży

Rodziny z dziećmi potrzebują samochodu o odpowiednich rozmiarach i pojemności, aby zabrać ze sobą cały sprzęt potrzebny do podróży. Planując wakacje, urlop czy weekendowy wypad za miasto, warto zwrócić uwagę na samochody rodzinne z dużymi bagażnikami. Przedstawiamy najlepsze samochody rodzinne, które ułatwią przemieszczanie się z całą rodziną:

  1. SUV-y z ogromnym bagażnikiem
  2. Kombi z przestronnym wnętrzem i ładownością
  3. Minivany z trzecim rzędem siedzeń
  4. Auta terenowe z odpowiednim napędem
  5. Vany z ogromną przestrzenią ładunkową

SUV-y z ogromnym bagażnikiem

Najchętniej wybierane przez rodziny samochody, to te z segmentu SUV. Ich ogromnym atutem jest duży bagażnik, który pomieści różnego rodzaju wyposażenie, takie jak: wózek, fotelik, namiot, grill, rowery, czy też sprzęt sportowy. Przykładem takiego samochodu jest Volkswagen Tiguan, którego bagażnik wynosi aż 615 litrów. Kolejnym SUV-em z dużym bagażnikiem, wartym wzmianki, jest Kia Sorento. Jego pojemność wynosi 605 litrów.

Kombi z przestronnym wnętrzem i ładownością

Drugim typem samochodu, który dobrze sprawdza się w przypadku rodziny z dziećmi, są kombi. Duża przestrzeń i pojemność bagażnika to największe atuty samochodów z tej kategorii. Dobrym przykładem jest Peugeot 308 SW, który dysponuje pojemnym bagażnikiem wynoszącym 610 litrów. Kolejne dwa modele, które dobrze radzą sobie w tej kategorii, to Ford Focus Wagon z pojemnością 608 litrów oraz Renault Megane Estate z bagażnikiem o pojemności 580 litrów.

Minivany z trzecim rzędem siedzeń

Trzeci typ samochodu, który doskonale nadaje się dla dużej rodziny, to minivan. Ich największym plusem jest przestronne wnętrze, które umożliwia wygodny przewóz nawet 7 osób. Modele z trzecim rzędem siedzeń to głównie samochody z nadwoziem typu MPV, które charakteryzują się dużą ilością przestrzeni. Najlepszym minivanem z trzecim rzędem siedzeń jest Volkswagen Touran. Oprócz dużej przestrzeni dla pasażerów, posiada także przestronny bagażnik o pojemności 743 litrów. Innym modelem wartym wzmianki, jest Ford C-Max z bagażnikiem o pojemności 475 litrów.

Auta terenowe z odpowiednim napędem

Czwartym typem samochodu, który sprawdza się w przypadku rodzin z dziećmi, są auta terenowe z odpowiednim napędem na każde koło. Dzięki temu, są w stanie bez problemu przemieszczać się po trudniejszych nawierzchniach. Dobrym przykładem jest Subaru Outback z bagażnikiem o pojemności 512 litrów. Kolejnym samochodem z doskonałym napędem, jest Mitsubishi Outlander, który posiada bagażnik o pojemności 591 litrów.

Vany z ogromną przestrzenią ładunkową

Ostatnim typem samochodu, który warto wziąć pod uwagę w przypadku rodziny z dziećmi, są vany. Ich największym atutem jest ogromna przestrzeń ładunkowa, która umożliwia przewóz dużej ilości bagażu. Doskonałym modelem z tej kategorii jest Peugeot Traveller, który posiada bagażnik o pojemności 1 500 litrów. Kolejnym vanem wartym wzmianki, jest Mercedes V-Class z pojemnością bagażnika wynoszącą 1 410 litrów.

Podsumowanie

Podczas wyboru samochodu dla rodziny warto zwrócić uwagę na pojemność bagażnika oraz przestrzeń wewnętrzną pojazdu. W przypadku rodzin z dziećmi najlepiej wybrać samochód z dużym bagażnikiem, przestronnym wnętrzem oraz ładownością. Dobrze radzą sobie w tym segmencie SUV-y, kombi, minivany, auta terenowe oraz vany.

Wyróżniające się modele, które warto wziąć pod uwagę to:

  • Volkswagen Tiguan – SUV z bagażnikiem o pojemności 615 litrów
  • Peugeot 308 SW – kombi z bagażnikiem o pojemności 610 litrów
  • Volkswagen Touran – minivan dla 7 osób z bagażnikiem o pojemności 743 litrów
  • Subaru Outback – auto terenowe z bagażnikiem o pojemności 512 litrów
  • Peugeot Traveller – van z bagażnikiem o pojemności 1 500 litrów

Wybierając odpowiedni samochód, warto zwrócić uwagę na potrzeby całej rodziny oraz ilość bagażu, który trzeba zabrać ze sobą podczas podróży. Samochód powinien być nie tylko wygodny i przestronny, ale przede wszystkim praktyczny.

Author: kraftmedia.pl