Żywienie zwierząt w gospodarstwie

Posiadanie zwierząt hodowlanych wymaga nie tylko zapewnienia im właściwych warunków bytowych, ale przede wszystkim istnieje konieczność dopilnowania ich odpowiedniego żywienia. Dbanie o posiadane zwierzęta przekłada się nie tylko na ich zdrowie, ale również na późniejsze zyski. Dlatego w ostatnim czasie coraz więcej osób pilnuje, by jednak utrzymać właściwe warunki, ponieważ wiadomo, że sytuacja, w której zwierzęta chorują to także potrzeba przeznaczenia środków pieniężnych na leczenie, a często i straty finansowe w postaci ich śmierci. Bardzo duże znaczenie ma także to, skąd pozyskiwane są dane zwierzęta, by móc od samego początku mieć wpływ na ich jakość, zdrowie, warto takie kwestie sprawdzić. Kluczowe znaczenie ma jednak żywienie, dlatego warto się na tym skupić.

Żywienie zwierząt

Minęły już czasy, w których zwierzęta na gospodarstwie były żywione tym, co pozostało z obiadu. Obecnie jakość jedzenia musi być na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Odpowiednią zawartość poszczególnych składników nie tylko wspomaga właściwy rozwój, ale przede wszystkim zapewnia odporność na choroby. Nie bez znaczenia będą także dodatki w postaci paszy, która powinna odznaczać się maksymalnie wysoką jakością. Doskonale sprawdza się tutaj Pszenmix, ponieważ posiada wszystkie cechy, które powinno stosować się w odżywieniu zwierząt. Tak naprawdę powstaje o przy produkcji izoglukozy, ponieważ jest surowcem bazowym. Posiada znacznie lepsze parametry, niż pszenica paszowa, ponieważ już na samym początku tego całego procesu mieli się ziarna pszenicy i oddziela od otręb. W późniejszych procesie odseparowuje się gluten od skrobi, i to właśnie te dwa produkty są głównymi dla całego procesu. Bardzo ważnym elementem dla tego procesu jest odparowanie części wody. Pszenmix ma postać małych pelet lub płatków, co jest lepiej przyswajane niż postać pyłowa.

Dlaczego jest taki dobry?

Przede wszystkim na szczególnie dużą uwagę zasługuje to, że posiada on znacznie wyższą zawartość białka od klasycznej pszenicy, tutaj może to być nawet do 20%. Bardzo duże znaczenie ma także to, jaką ma postać, ponieważ w tym przypadku wilgotność sięga maksymalnie do 6%, co jest niezwykle dobrym efektem. Zawartość aminokwasów jest wyższa nawet o 60%. Ponadto warto pamiętać o tym, jak duże znaczenie mają walory smakowe, ponieważ dzięki temu zwierze znacznie chętniej będzie spożywało. W tym przypadku przyjemny aromat powoduje, że pszenica jest chętnie zjadana.

Czy warto inwestować w Pszenmix?

Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, jednak właściwości odżywcze zasługują tutaj na szczególnie dużą uwagę. Doskonale sprawdzi się w przypadku żywienia indyków, trzody chlewnej, kur niosek, bydła zarówno opasowego jak i mlecznego, ale także dla brojlerów kaczych i gęsich, a nawet strusi. Dla wielu posiadaczy zwierząt to prawdziwe zaskoczenie, że wprowadzenie jednego produktu do żywienia, może mieć tak duży wpływ na zdrowie wszystkich sztuk, które posiada.

Author: kraftmedia.pl