Auta do 20 tysięcy

W segmencie cenowym aut do 20 tysięcy można znaleźć kilkuletnie modele aut. Tego typu auta są najczęściej wybierane na rynku wtórnym. Auta zakupiona w takim budżecie powinny zapewnić jeszcze długą jazdę bez poważnych usterek, ale mogą zdarzyć handlarze, którzy cofają liczniki auta, żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Przykładem autem do 20 tysięcy jest Opel Insignia. Produkcja tych modeli opla rozpoczęła się w 200 roku. Jest następna Opla Signum oraz Vectry. Opel insygnia dostępny jest w wersji: kombi, sedan, liftback. W podstawowej wersji modelu możemy znaleźć elektrycznie sterowane szyby, komplet poduszek powietrznych, system ABS i ESP, tempomat, uchwyt ISOFIX, klimatyzacja, skórzana tapicerka. Teście czołowego zderzenia stworzonym przez Euro NCAP samochód uzyskał maksymalny wynik pięciu gwiazdek. Zamiast wybierając oryginalne części Opel, na rynku możemy znaleźć tańsze ich zamienniki. Kolejną propozycją auta do 20 tysięcy jest Mazda 3. Jest to kompaktowy samochód z segmentu C, produkowany od 2003 roku. Możemy znaleźć wersje tego auta z silnikiem benzynowym lub z silnikiem wysokoprężnym. Mazda 3 dysponuje precyzyjnym układem kierowniczym, zapewnia komfort jazdy. Na duży plus w tym modelu Mazdy zasługuje zawieszenie, które dobrze sprawdza się na polskich drogach.

 

Podstawowa wersja modelu posiada bogato wyposażone wnętrze. W 2003 roku zadebiutowała na rynku Skoda Roomster, jest propozycja dla osób szukających auta rodzinnego do 20 tysięcy. W testach ten model z gamy skoda zdobył najwyższą notę. Auto posiada przestronny bagażnik o pojemność do 1780 l. W podstawowej wersji auta możemy kupić tanie modele. Podczas awarii nie musimy decydować się na oryginalne części Skoda, możemy znaleźć w wielu sklepach internetowych tanie zamienniki. Ciekawą propozycją auta w tym przedziale cenowym jest Volvo S60. W 2000 roku szwedzkie auto miało swój debiut. W 2005 roku przeprowadzono facelifting auta. Modele posiadają szeroki wybór wersji silnikowej, każdy może dopasować silnik do swoich potrzeb. Najbardziej bezproblemowe okazały się modele z motorem benzynowym o pojemności 2,4 l. Zapewniają średnie spalanie 10 l. Jeśli zależy nam większej dynamice jazdy, możemy kupić model auta z silnikiem 2,4 l z turbodoładowaniem. Samochody dobrze trzymają się zakrętu, ponieważ przedni układ zawieszenia opiera się kolumnach resorujących, z tyłu zamontowano układ wielowahaczy.

Prawo przy zakupie aut używanych

Kupujący, jeśli wykryje wadę w aucie, o której nie wiedział w momencie zakupu, ma 30 dni na poinformowanie o tym sprzedawcy. Sprzedawca nie jest zwolniony z odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeśli poinformował nabywcę o istniejącej wadzie auta. Najczęściej sprzedawca kwestionuje swoją odpowiedzialność za wadę, chce grać na zwłokę. Jednak dochodzenie roszczeń, uniemożliwia korzystanie z samochodu. Należy mieć udokumentowane wszelkie naprawy i poniesione koszta. Forma, w jakiej kupujący może dochodzić swoich roszczeń, jest różna. Można od razu skierować sprawę do sądu lub wysłać próbę ugody. To roszczeń z tytułu rękojmi kupujący ma prawo 2 lat od dnia zakupu pojazdu. Jeśli ugodę rozwiązanie sporu nie przyniesie efektu, sprawę należy skierować do sądu. Jednak w sądzie nasze przekonanie i roszczenia nie są wystarczające, potrzebna będzie ocena rzeczoznawczy aut. Specjalista określi czy powstała wada nie jest związana z przebiegiem silnika, czy nie jest charakterystyczna dla modeli aut w tym wieku. Jeśli nie stać na ponoszenie kosztów sądowych możemy skorzystać ze zwolnienia z kosztów sądowych.

Author: kraftmedia.pl